Święta na diecie? Wielkanocne szynki i mięsa

Po czterdziestodniowym poście, poprzedzającym Wielkanoc, na stole świątecznym muszą obowiązkowo pojawić się przepyszne mięsa i szynki, które przygotowywane są w oparciu o tradycyjne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenia. Oczywiście, potrawy mięsne są bardzo sycące, dlatego skutecznie zaspokoją nawet największy apetyt. Nie ulga wątpliwości to, iż może i nie należą do najzdrowszych, ale przecież podczas świąt chyba nikt nie zwraca uwagi na kalorie, tylko objada się to woli, bo taka jest już magia świąt.

Dietę odłóżmy więc na poświąteczny wtorek 🙂 A póki co smakujmy świątecznych rarytasów, pamiętając jedynie o zasadzie by próbować wszystkiego, ale się nie przejadać…

W pierwszej kolejności należy wspomnieć tu o wielkanocnych szynkach, które najczęściej są wędzone, chociaż i wyroby gotowane są równie smaczne. Ponadto, mogą być one faszerowane np. mięsem mielonym lub owocami jak np., śliwką czy pomarańczą, dzięki którym smakują niepowtarzalne. Mile widziane są też szynki z warzywami i z dodatkiem sera żółtego, które są bardzo powszechne w ostatnim czasie. Na szczególną uwagę zasługują również wędliny własnej roboty, w szczególności swojska kiełbasa, serwowana razem ze świątecznym żurkiem. Poza tym, jak najbardziej odpowiednie są także białe kiełbaski, cieszące się ogromnym uznaniem u naszych niemieckich sąsiadów. Nie zapominamy jeszcze o wybornych baleronach i polędwicach świątecznych oraz boczkach.

Jeżeli chodzi o dania mięsne, to warte polecenia są roladki wykonane ze schabu i faszerowane mięsem mielonym oraz rozmaitymi warzywami, głownie konserwowanymi ogórkami i papryką. Z pewnością, prawdziwym smakołykiem są kotlety z pieczarkami oraz z serem żółtym roztopionym na ich wierzchu.

Oprócz tego, dużym uznaniem cieszą się gołąbki mięsne, nie tylko w sosie pomidorowym, grzybowym, ale i w sosie chrzanowym, który należy do specjalności wielkanocnych. Ponadto, wielu wielbicieli posiadają pieczeń wieprzowa oraz zapiekana karkówka, które serwowane są najczęściej w trakcie obiadu świątecznego. Nie ulega wątpliwości to, że na stołach często gości zapiekana gęś lub kaczka, bogato faszerowana. Wielkim przysmakiem mięsnym są także drobiowe udka w panierce. Należy jeszcze tu wymienić gulasze mięsne, które często występują w funkcji zupy. Równie znane są sosy z kawałkami wieprzowiny, cielęciny czy wołowiny. Nie można tu pominąć galaretek mięsnych serwowanych jako przekąski czy też sałatek z dodatkiem mięsa. Mowa tu m.in. o sałatce gyros lub sałatce z szynką i ananasem.

A, więc nikt chyba sobie nie wyobraża wspaniałych Świąt Wielkanocnych bez przepysznych szynek, wędlin czy dań mięsnych, które są naprawdę wyborne. Dlatego warto je umieścić w menu świątecznym, ponieważ rewelacyjnie pasują do pozostałych przysmaków. Mało tego, powinny być one serwowane nie tylko na obiad, ale i podczas śniadania oraz kolacji.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41073 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/swieta-na-diecie-wielkanocne-szynki-i-miesa/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {mai in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435