Eliksir zdrowia i urody – herbata

zielona herbata

Wszyscy poszukujemy wyjątkowych lekarstw i kosmetyków, które pozwolą nam utrzymać dobrą kondycje oraz młody wygląd. Niewiele osób zdaje sobie natomiast sprawę jak dużo może zdziałać… herbata… Wystarczy tylko zapoznać się z różnymi jej gatunkami, ich właściwościami oraz wymogami dotyczącymi parzenia.

Coraz bardziej popularna staje się herbata zielona. Działa jednocześnie pobudzająco i antystresowo, poza tym oczyszcza organizm, pomaga w walce z bakteriami, wirusami, a nawet nowotworami, wspomaga też proces odchudzania i obniża cholesterol. Natomiast żadna inna herbata nie jest tak skuteczna w walce ze zbędnymi kilogramami jak herbata czerwona. Zawiera ona enzymy i polifenole, które wspomagają procesy trawienne, niszczą tłuszcz i zły cholesterol. Dodatkowo czerwona herbata działa antydepresyjnie. Szczególnie polecanym jej rodzajem jest herbata pu-erh.

Prawdziwym eliksirem młodości jest biała herbata. Zawiera ona antyoksydanty, dlatego jej picie przeciwdziała starzeniu się organizmu i skóry. Poza tym działa antyrakowo, pomaga też na dolegliwości związane z chorobami serca. Warto pić ją zamiast kawy. Zawiera kofeinę, ale nie należy obawiać się tutaj żadnych skutków ubocznych z tym związanych.

Dość droga i mało powszechna herbata żółta skutecznie oczyszcza organizm ze wszelkich toksyn. Działa też pozytywnie na układ trawienny. Poza tym picie tej herbaty działa odprężająco i relaksująco.

Kolejny ciekawy gatunek herbaty to ulung, zwana też herbatą niebieską albo czarnym smokiem. Działa na organizm wzmacniająco pomagając mu w zwalczaniu bakterii i zarazków. Poza tym również odpręża i relaksuje w przyjemny sposób.

Wszystkie gatunki herbaty można również mieszać z suszonymi owocami, kwiatami i przyprawami. Powstają wówczas herbaty aromatyczne, które oprócz właściwości zdrowotnych mają piękny zapach oraz wygląd i ciekawe nazwy.

Natomiast jeżeli ktoś nie chce lub nie powinien pić prawdziwej herbaty może skorzystać z bogactwa herbat owocowych i ziołowych. Herbatki owocowe są szczególnie polecane kobietom w ciąży, matkom karmiącym oraz dzieciom. Nie zawierają bowiem teiny ani kofeiny, w związku z tym nie wpływają na organizm pobudzająco. Dostępne są różne smaki takich herbat: jabłkowe, gruszkowe, pomarańczowe, mango itd… Natomiast herbatki ziołowe stosowane są często na uspokojenie, przy przeziębieniach oraz podczas odchudzania. Wykorzystuje się w nich naturalne działanie roślin na ludzki organizm.

Na pewno warto pić herbatę. Tym bardziej, że można uczynić z tego codzienny przyjemny obrządek – parzenie, oczekiwanie i w końcu cieszenie się filiżanką ulubionego napoju.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41279 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/eliksir-zdrowia-i-urody-herbata/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435