Pancakes dla diabetyków

niskokaloryczne-pancakesKażdy lubi słodkie. Już kilkumiesięczne dzieci, nie znając jeszcze smaków tego świata, chętniej sięgają po słodkiego banana niż zdrowego brokuła. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że jeślibyśmy mogli, to cukier byłby podstawą naszej diety. Na szczęście większość z nas zdaje sobie sprawę, że to niemożliwe. Niektórzy niestety nawet muszą ograniczyć się w spożywaniu słodkiego do zupełnego minimum. Jednak dieta diabetyka nie musi być nijaka i bez smaku. Wystarczy znaleźć odpowiedni przepis pozbawiony produktów słodzonych na swoje ulubione danie.

Jest wiele sposobów na pyszne placuszki dla diabetyków. Proponujemy smakowite amerykańskie pancakes. Potrzebujemy nieco ponad szklankę mąki, jeśli w zwykłej jej za dużo skrobi, można wymienić ją na ekologiczną. Jedno jajko, szklankę maślanki, ćwierć szklanki cukru pudru, który można zamienić na słodzik dla diabetyków. Do tego jeszcze łyżeczkę proszku do pieczenia, sody, 4 łyżki oliwy oraz szczyptę soli. I to wszystkie składniki na pyszne pancakesy.

Wszystkie składniki na placki dla diabetyków powinny być w temperaturze pokojowej, unikniemy dzięki temu gumowatej konsystencji ciasta. Po wymieszaniu wszystkiego razem, powinniśmy odczekać około 10 minut lub nawet więcej. Pamiętajmy, że nie tylko drożdże wchodzą w reakcję z innymi składnikami, ale także wszystkie inne produkty. Przed rozpoczęciem smażenia zadbajmy o to, aby tłuszcz na patelni był dobrze rozgrzany. Wlanie ciasta na zimną patelnie może skutkować przyklejenie go do powierzchni.

Jak wiadomo jednak tłuszcz, szczególnie taki smażony, nie jest dobrą pożywką dla organizmu, dlatego dodawajmy go z umiarem, dobrze rozprowadzając po patelni. Po usmażeniu placuszków, można papierowym ręcznikiem czy nawet chusteczką, „wytamponować” nadmiar oleju, jest to szczególnie ważne gdy podajemy je małym dzieciom. I jeszcze jedna ważna zasada, nie odwracaj pancakes, jeśli z wierzchu widzisz surowe ciasto, odczekaj kilka sekund, gdy wierzch się zetnie. Pamiętaj, że z kolei zbyt długie smażenie może doprowadzić do przypieczenia, co również nie jest wskazane dla diabetyków. Optymalny czas smażenia to 4 minuty z każdej strony. Smacznego.

(Visited 1 times, 42 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40524 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pancakes-dla-diabetykow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435