Mleko ryżowe krok po kroku z ryżu gotowanegoMleko roślinne, to dobra alternatywa nie tylko dla wegan i osób, które nie tolerują laktozy czy kazeiny, ale także dla każdego kto dba o zdrowie. Wiele opracowań naukowych wskazuje negatywne skutki zdrowotne picia mleka krowiego przez człowieka. Można kupić gotowe mleko roślinne w sklepie w cenie 10-15 zł za karton litrowy. Proponuję jednak wykonać je samodzielnie, oto przepis na mleko ryżowe wraz z instrukcją krok po kroku. Koszt ok. 0,7-2 zł/litr. Czytaj więcej… »

Muffinki z czekoladą i rodzynkamiPrzepis na muffinki na stronie o zdrowym odżywianiu? Już wyjaśniam. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, a takie babeczki są idealne na poprawę nastroju. Ale nie tylko. Muffiki dobre dla dzieci, a także dla niespodziewanych gości. Błyskawiczne do przygotowania – w około 35 minut, ze składników ogólnie dostępnych, których część  można zastąpić zdrowszymi odpowiednikami. W przepisie kluczowa jest czekolada. Czekolada, jako antidotum na wszelkie problemy dnia codziennego 🙂 Z podanych proporcji uzyskamy ok. 19 szt. mniejszych muffinek. Koszt całości – 5,50 zł! Czytaj więcej… »

zurek-wege-na-obiadPropozycja dla fanów kuchni jarskiej, a także osób na diecie. Odchudzona wersja tradycyjnej polskiej zupy o wyrazistym smaku. Bez wnikania w szczegóły różnic między żurkiem, a barszczem białym, mamy dobrą wiadomość – śmiało można wybrać dowolną z nich – zupa się uda! Dobra propozycja dla wegetarian, którzy tęsknią za staropolskimi potrawami, a także osób, które ze względu na zaostrzoną dietę w chorobie, nie mogą sobie pozwolić na powrót do poprzedniego sposobu odżywiania. Czytaj więcej… »