Świąteczna sałatka w wersji light

Święta to niewątpliwie czas, kiedy na naszych stołach pojawia się mnóstwo potraw. Niestety nasz układ pokarmowy nie zawsze po takim kilkudniowym świątecznym okresie czuje się najlepiej. Jak więc przyrządzać świąteczne potrawy, by były smaczne, ale jednocześnie lekkostrawne? Tajemnica tkwi w starannym dobieraniu poszczególnych składników. Jednymi z najpopularniejszych potraw, które goszczą na świątecznych stołach są sałatki. Można je przygotowywać w zdrowy i mniej kaloryczny sposób.

Przepisy na sałatki na święta są bardzo różnorodne. Wiele oczywiście zależy od rodzaju świąt. Sałatki na Boże Narodzenie: z makaronem lub ryżem są przygotowywane bardzo często. Sałatki wielkanocne z jajek i chrzanu natomiast na stole pojawiają się w czasie świąt Wielkiej Nocy, gdyż symbolem tego okresu jest jajko, którym też dzielimy się z najbliższymi. Właściwie każdą sałatkę można przygotować w wersji light.

To, ile kalorii będzie zawierała przygotowana przez nas sałatka, jest uzależnione między innymi od sosu, który stanowi nieodłączny dodatek każdej sałatki. Niektórzy nie wyobrażają sobie świątecznych sałatek bez tradycyjnego sosu, przygotowywanego z dodatkiem musztardy, majonezu oraz oleju. Niestety takie sosy są najbardziej kaloryczne. Dlatego sos chrzanowy czy klasyczny sos tatarski z pieczarkami wcale nie musi być przyrządzany na bazie majonezu. Zamiast niego możemy sporządzić sos na bazie lekkostrawnego jogurtu naturalnego, mając w ten sposób pewność, że nasza sałatka będzie znacznie zdrowsza oraz oczywiście mniej kaloryczna.

Nawet dobra sałatka jarzynowa może zostać wzbogacona dodatkiem dipu przyrządzonego z jogurtu naturalnego. Jeśli chcemy przyrządzić zdrową sałatkę, wówczas również zamiast zwykłego oleju możemy zastosować olej balsamiczny lub oliwę z oliwek. Dzięki takim składnikom przygotowywane przez nas sałatki staną się pełnowartościowymi i lekkimi daniami dla każdego, bez względu na wiek.

Sałatki świąteczne, jak się więc okazuje, wcale nie muszą być potrawami kalorycznymi oraz ciężkostrawnymi. Jeśli chcemy po świętach czuć się zdrowo i w pełni sił, wówczas na pewno na naszych stołach powinny znaleźć się lekkostrawne sałatki. Oczywiście możemy przygotowywać je na bazie klasycznych przepisów, z których korzystały nasze mamy i babcie, a możemy też samodzielnie komponować składniki świątecznych sałatek oraz surówek. Takie potrawy będą stanowiły nie tylko wyśmienite przekąski. W świąteczne poranki sałatki można serwować także na śniadania, podając je z tradycyjnym wiejskim pieczywem.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40557 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/swiateczna-salatka-w-wersji-light/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} throw in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435