Sos tatarski bez majonezu

Sałatki jarzynowe uchodzą za bardzo zdrowe posiłki, ale jak się okazuje, wiele osób rezygnuje z ich spożywania. Najczęściej powodem tego jest wysokokaloryczny majonez, który może stać się przyczyną dodatkowych kilogramów. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że sałatki warzywne można przygotować także na wiele innych sposobów, wcale nie używając do ich przyrządzenia majonezu.

Zamiast majonezu można użyć jogurtu naturalnego bądź octu winnego. Doskonałym pomysłem na przygotowanie przepysznej sałatki warzywnej może być także dodanie do niej sosu tatarskiego bez majonezu. Taki sos tatarski bez majonezu to doskonały pomysł na sałatkę jarzynową inaczej.

Do przyrządzenia sosu będzie nam potrzebne jedno jajko, łyżeczka musztardy, cztery łyżki odtłuszczonego jogurtu naturalnego, jeden ogórek konserwowy oraz marynowane grzybki. Jajko gotujemy na twardo, studzimy oraz obieramy ze skorupki. Do żółtka dodajemy musztardę i mieszamy aż do momentu powstania gładkiej, jednolitej masy. Następnie dodajemy jogurt naturalny, cały czas mieszkając. Solimy do smaku.

Cebulę, ogórki oraz grzybki marynowane drobno kroimy, po czym także dodajemy do sosu. Sos od razu łączyć z sałatką. Jeśli natomiast sos tatarski przygotujemy nieco wcześniej, wówczas koniecznie przechowujmy go w lodówce. Sos tatarski bez majonezu to pomysł na przygotowanie lekkiej i niskokalorycznej sałatki jarzynowej.

Zdrowa sałatka bez majonezu będzie mogła być podana nawet tym osobom, które na co dzień przebywają na diecie odchudzającej. Ponadto tak przyrządzony sos tatarski może być dodawany także do surówki z porem, jabłkiem, kapustą pekińską do obiadu. Na jego bazie może zostać także przyrządzona sałatka świąteczna jarzynowa ze śledziem lub kurczakiem oraz właściwie każda inna, dowolnie skomponowana przez nas surówka.

Nawet więc jeśli właśnie przebywamy na diecie odchudzającej i liczą się dla nas wszystkie kalorie, pamiętajmy, że wcale nie musimy rezygnować ze zdrowych sałatek jarzynowych, zwłaszcza, że to właśnie mogą stanowić jeden z bardziej pełnowartościowych posiłków. Sałatki wiosenne z młodych warzyw także możemy przygotowywać na bazie jogurtu naturalnego lub sosu tatarskiego bez dodatku majonezu.

Jeśli chcemy by nasza sałatka pięknie się prezentowała na stole, wówczas koniecznie pamiętajmy także o jej udekorowaniu. Do dekoracji sałatek oraz surówek najlepiej nadaje się natka pietruszki, ale w tym celu możemy także wykorzystać szczypiorek bądź liście zielonej sałaty.

(Visited 1 times, 5 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40568 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/sos-tatarski-bez-majonezu/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435