Najlepszy sposób na kaca – zupa ogórkowa

zupa ogórkowaNastępstwem spożywania alkoholu jest często kac. Ci, którzy mieli z nim do czynienia wiedzą jak wątpliwa to „przyjemność”. Świat wiruje dookoła niczym pędząca karuzela, w ustach pali pustynny piasek, a głowa ciąży jak ołowiana kula. Te objawy wskazują, że zdecydowanie przesadziło się zeszłej nocy. Ale na rozważania egzystencjalne jest już zdecydowanie za późno. Gdy wszystkie znane nam sposoby i specyfiki farmakologiczne na kaca zawiodły, pozostaje już tylko spróbować starego jak świat antidotum – zupy ogórkowej.

To, że zupa ogórkowa jest świetnym sposobem na kaca wiadomo nie od dzisiaj. Niestety często zdajemy się o tym nie pamiętać i cierpimy męki, zamiast ugotować tę prostą i szybką domową zupę. W przypadku kaca, ogórkową najlepiej byłoby zjeść z samego rana – na śniadanie. Zupa ta jako że jest kwaśna, zwiększa zapotrzebowanie na wodę, przez co przyspiesza oczyszczanie organizmu. Ponadto jest bardzo wartościowa odżywczo.

Jeśli nawet pijemy alkohol w dużych ilościach i robimy to często, ogórkowa nie znudzi się nam prędko, ponieważ jest wiele różnych przepisów i sposobów przyrządzenia tej zupy. Do tradycyjnej ogórkowej potrzebne są przede wszystkim kiszone ogórki.

Zupę z ogórków można przyrządzić na wywarze z mięsa (np. na żeberkach) bądź na bulionie warzywnym. Zwykle do ogórkowej dodaje się ryż lub ziemniaki. Tym, którzy za nimi nie przepadają, zostaje zupa ogórkowa w wersji rosyjskiej – z pysznym kurczakiem. W przypadku gdy czujemy, że żołądek mamy już w gardle, lepiej przygotować sobie zupę ogórkową w wersji dla niemowląt, czyli bez żadnych dodatków. Ogórkową zabiela się śmietaną lub mlekiem i mąką. Dla tych, którzy dbają o swoją figurę jest wiadomość dobra dotycząca wspomnianej zupy – do jej zabielenia można dodać jogurt naturalny.

Jeżeli masz trochę siły, możesz zmiksować wszystkie składniki zupy tak, by powstał krem ogórkowy lub wypróbować łatwy przepis na zupę ze świeżych ogórków. Trochę wysiłku naprawdę się opłaci. Wkrótce po zjedzeniu ogórkowej kac zniknie jak ręką odjął, a ty z utęsknieniem czekać będziesz na następną imprezę.

(Visited 1 times, 11 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40193 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/najlepszy-sposob-na-kaca-zupa-ogorkowa/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435