Sałatka do słoików z jabłek i marchewki

Witaminowa sałatka na zimęSprawdzonym i pewnym sposobem na zapewnienie sobie zdrowia, szczególnie w sezonach obniżonej odporności jest częste i regularne jadanie świeżych warzyw i owoców. Jednakże jesienią i zimą, kiedy nie dysponujemy zbyt dużą ilością takich produktów, a dostępne w sklepach jarzyny i owoce, szczególnie krajowe okazują się nierzadko stosunkowo drogie, z powodzeniem możemy wykorzystać smaczne i pełne witamin domowe przetwory.

Jak się okazuje, samodzielne przygotowanie w lecie przetworów, takich jak choćby kompoty, soki, dżemy czy powidła nie wymaga od nas wcale wiele wprawy ani doświadczenia kulinarnego. W ten sposób również wiele zaoszczędzimy i zagwarantujemy sobie, domownikom oraz bliskim stały dostęp do pysznych i zdrowych sałatek jarzynowych czy przetworów z ulubionych owoców.

Jednym z ciekawszych pomysłów na domowe przetwory owocowe-warzywne może być samodzielne przygotowanie według ciekawych przepisów pysznej sałatki do słoików z marchewki oraz jabłek. Zależnie od własnych upodobań możemy w tym przypadku wykorzystać na przykład papierówki, antonówki, szare renety czy jeszcze inne, słodkie lub kwaśne jabłuszka. Co więcej, taką dietetyczną surówkę możemy również doprawić według uznania brązowym cukrem, sokiem cytrynowym lub odrobiną świeżych ziół.

Zależnie od naszych potrzeb, sałatkę na zimę możemy zrobić podobnie jak pyszne musy i przeciery z jabłek lub przygotować składniki w nieco większych kawałach. Dzięki temu staną się one doskonałym dodatkiem do wielu potraw obiadowych, grillowanych mięs czy również smaczną i szybką przekąską dla całej rodziny lub okolicznościowych gości.

Podobnie jak dżemy z jabłek czy innych owoców sezonowych, taka zimowa sałatka do słoika z marchewką będzie też niebanalnym składnikiem wielu zdrowych i witaminowych deserów dla najmłodszych domowników. Wystarczy, że doprawimy ją nieco mocniej na słodko, na przykład cukrem lub płynnym miodem. Kwaśniejszą wersję surówki otrzymany dodając nieco soku z cytryny lub limonki.

Po wybraniu odpowiedniej ilości poszczególnych składników należy dokładnie umyć i obrać jabłka oraz marchewkę, zetrzeć je na tarce o grubych oczkach i dokładnie wymieszać. Następnie warto skropić sałatkę sokiem z cytryny, posłodzić i dowolnie doprawić do smaku. Całość przełożyć następnie do przygotowanych słoików i pasteryzować przez około 20 minut na małym ogniu. Smacznego!

(Visited 1 times, 6 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41928 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/salatka-do-sloikow-z-jablek-i-marchewki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435