Propolis – jakie choroby leczy?

kit pszczeliPropolis zwany jest inaczej kitem pszczelim. Jest to produkt o charakterystycznym zapachu i smaku. Jego zabarwienie – od szarego, poprzez brunatne nawet do czarnego, zależy od składu chemicznego. Ten wyjątkowy produkt pszczeli służy w naturze do zabezpieczenia wlotu ula przed wtargnięciem drobnoustrojów zagrażających zdrowiu i życiu rodziny.

Od wielu lat substancja ta znana jest ze swych właściwości leczniczych. Terapia z użyciem propolisu daje dobre rezultaty zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych. Pozwala na uzyskanie pozytywnych wyników w wielu chorobach. Propolis wpływa nie tylko na odporność organizmu, zwiększając funkcje obronne wobec bakterii i wirusów chorobotwórczych, ale również powoduje zahamowanie ich rozwoju lub całkowite niszczenie. Możemy więc stosować go nie tylko zapobiegawczo, ale także wtedy, gdy nasz organizm zaatakują groźne bakterie i wirusy.

 

APITERAPIA

Leczenie produktami pszczelimi nazywane jest w medycynie apiterapią.

NA WIELE SCHORZEŃ BAKTERYJNYCH I DRÓG ODDECHOWYCH

Badania wpływu kitu pszczelego na bakterie udowodniły, że jest on wysoce aktywny w stosunku do gronkowców, paciorkowców, grzybów drożdżoidalnych, oraz pierwotniaków. Propolis wykazuje także skuteczne działanie wobec pierwotniaków wywołujących stany zapalne pochwy. Propolis możemy stosować przy chorobach układu oddechowego, tj.: przewlekłe, ostre zapalenie gardła, zapalenie ropne krtani, oskrzeli oraz astmy oskrzelowej – alergennej i przewlekłe zapalenie płuc. Dobre efekty osiągnięto również przy leczeniu zapalenia migdałków podniebiennych. Jest skutecznym sposobem walki z przeziębieniem.

LECZY STAWY

Propolis wykazuje nie tylko zdolności hamowania rozwoju, czy niszczenia bakterii, grzybów i wirusów, ale również znakomicie regeneruje wszystkie typy tkanek m. in. tkankę miękką, łączną, chrzęstną i kostną, co stwarza możliwość zastosowania tej substancji w ortopedii. Po zastosowaniu propolisu powierzchnie uszkodzonych tkanek chrzęstnych stawów stawały się lśniące, gładkie i wyglądały “jak nowe”.

POMAGA W GRZYBICACH

Propolis wspomaga leczenie grzybic skóry. Grzybice wywołane zarówno przez dermatofity (grzybice skóry gładkiej i owłosionej) jak i grzyby drożdżoidalne (okolice międzypalcowe rąk i stóp, fałdy skórne oraz okolice pachwinowe). Kit pszczeli skutkuje też w alergicznych schorzeniach skóry tj.: świerzbiączki i wyprysku. Propolis stał się cennym środkiem stosowanym również w przypadku termicznych uszkodzeń skóry takich jak: oparzenia, owrzodzenia oraz leczeniu owrzodzeń troficznych.

OBNIŻA CIŚNIENIE, USPOKAJA ODTRUWA WĄTROBĘ I POMAGA NA WRZODY

Propolis przynosi ogólną rewitalizację w stanach zmęczenia i wyczerpania. Reguluje ciśnienie tętnicze krwi, uszczelnia naczynia włosowate, wzmaga wydzielanie żółci, ochrania i odtruwa tkankę wątrobową, a także działa uspokajająco i przeciw wrzodom. Jest więc lekiem o niezwykle szerokim działaniu w medycynie ludowej.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 42051 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/propolis-jakie-choroby-leczy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435