Zdrowe gofry razowe

gofry razoweWiększość z nas lubi gofry, ale również sporo osób nie może sobie na nie pozwalać zbyt często. W każdym razie, jeśli korzysta z tradycyjnego przepisu, który zawiera pszenna mąkę, cukier i tłuszcz. Do tego zwykle dochodzą dodatki, takie jak bita śmietana, polewy czy cukier puder. Wiadomo, że takie jedzenie nie jest zbyt zdrowe, nie jest też korzystne dla utrzymania szczupłej sylwetki. Natomiast istnieją na szczęście różne propozycje na gofry, które można jednak jeść bez wyrzutów sumienia.

Osoby, które mają problemy z cholesterolem, wysokim ciśnieniem i nadwagą mogą korzystać z przepisów na dietetyczne gofry bez tłuszczu, mleka, a nawet jajek. Jeśli na dodatek zastosuje się mąkę razową to gofry będą całkiem zdrowe. Chodzi o to, że mąka razowa powstaje z pełnych ziaren i w związku z tym ma więcej mikroelementów oraz błonnika. Produkty pełnoziarniste powodują też, że przyspiesza się nasze trawienie, czujemy się lepiej i lżej.  Kupując taką mąkę warto pamiętać, żeby wybierać jak najwyższy jej typ, bo oznacza on zawartość składników mineralnych. Na przykład mąka o typie 2000 zawiera ich 2%. Kiedy mamy już odpowiednią mąkę trzeba znaleźć odpowiedni przepis na gofry, na przykład beztłuszczowe. Potrzebne będą: szklanka mąki pszennej razowej, pół szklanki siemienia lnianego, pół szklanki kiełków pszenicy, 2 jabłka, 2 jajka, szklanka wody, 3 łyżeczki proszku do pieczenia i szczypta soli. Zaczynamy od oddzielenia żółtek i białek oraz ubicia z białek sztywnej piany. Dodajemy do niej obrane i starte na tarce jabłka oraz wodę. Potem dodajemy resztę składników, mieszamy i już można piec gofry.

Kolejny przepis na gofry razowe to propozycja bez jajek. Co prawda zawiera tłuszcz, ale w postaci zdrowej oliwy. Należy przygotować: 2 szklanki mąki pełnoziarnistej, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, 4 łyżki oliwy oraz szklankę mleka i szklankę wody, albo 2 szklanki wody. Wystarczy wszystko dobrze zmiksować i można robić gofry. Natomiast propozycja najbardziej zbliżona do tradycyjnych gofrów, ale wciąż zdrowsza przedstawia się następująco –  mieszamy dokładnie za pomocą trzepaczki: jajko, szklankę mąki pszennej razowej, łyżeczkę proszku do pieczenia, łyżkę oleju, pół szklanki wody i szklankę mleka. Tutaj znów zamiast mleka można wykorzystać wodę, a jeśli jednak będzie to mleko to najlepiej jak najchudsze. Gofry pieczemy w rozgrzanej gofrownicy.  Z tych proporcji można uzyskać 6 – 8 sztuk. Można je podawać na przykład z jogurtem naturalnym i owocami, ale także z chudym serkiem, szynką czy pomidorem. Są to w końcu gofry wytrawne.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41831 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/zdrowe-gofry-razowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435