Jak odpowiednio pielęgnować włosy?

Jak odpowiednio pielęgnować włosy?Piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Zadbana i lśniąca fryzura to oznaka zdrowia i elegancji. O ile niektórym paniom utrzymanie perfekcyjnych włosów przychodzi bez żadnego trudu, to inne muszą włożyć w to naprawdę sporo wysiłku. Prawidłowa pielęgnacja włosów to klucz do osiągnięcia tego celu – kosmetyki pielęgnacyjne należy dopasować do typu i potrzeb włosów. Nieodpowiednio dobrane produkty mogą wyrządzić włosom niemałą krzywdę. Jak powinna przebiegać pielęgnacja włosów, aby osiągnąć najlepszy efekt?
Pielęgnacja włosów – najczęstsze problemy

Prawidłowa pielęgnacja włosów powinna rozpocząć się od zdiagnozowania typu włosów i problemów, z jakimi się zmagają. Najczęściej spotyka się włosy suche i zniszczone lub ze skłonnością do przetłuszczania się. Suchość często wiąże się z połamanymi lub rozdwajającymi się końcówkami, puszącymi się kosmykami, które mocno chłoną wilgoć z powietrza. Taki stan włosów zwykle nie pozwala na wykonanie trwałej fryzury, a i codzienne układanie może sprawiać wiele problemów, zwłaszcza podczas deszczowej pogody. Włosy tłuste natomiast charakteryzują się nadmiernym wydzielaniem sebum, a efektem są wiecznie pobłyskujące na czubku głowy włosy, które wyglądają nieestetycznie. W najbardziej zaawansowanym stadium tego problemu włosy wyglądają na przetłuszczone od razu po umyciu. Nie chodzi tu jedynie o wygląd, ale i komfort. Jedynym wyjściem z obydwu tych problemów jest prawidłowa pielęgnacja włosów. Źle dobrane kosmetyki mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji włosów, np. w przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania się może to być nasilenie wydzielania sebum i, w efekcie, wzmożenie problemu.

Pielęgnacja włosów krok po kroku

Jeśli typ włosów został już określony, należy przejść do wyboru odpowiednich kosmetyków. Produkty do włosów zawsze są oznaczone odpowiednią etykietą informującą, do jakiego typu włosów są przeznaczone. Aby pielęgnacja włosów była efektywna, warto zadbać o to, by była też wieloetapowa. To oznacza, że wymaga włączenia do niej kilku kosmetyków, które kompleksowo zadbają o włosy. Pielęgnacja włosów powinna zacząć się od szamponu – musi być oczywiście odpowiednio dobrany, dlatego przed zakupem warto poświęcić kilka chwil na przeczytanie etykiety lub spytanie ekspedientki czy doradcy klienta w sklepie kosmetycznym. Warto wybrać również maskę lub odżywkę, a także olejek, którym dobrze potraktować końcówki – to zapobiegnie im rozdwajaniu. Aby ułatwić sobie zadanie, warto sięgać po kosmetyki pochodzące z jednej serii – wówczas zaprojektowane są tak, aby krok po kroku spełniać wymagania włosów i pomóc im wyglądać perfekcyjnie każdego dnia. Dobrą propozycję stanowią kosmetyki z serii Elseve Moc Magicznych Olejków od L’Oréal Paris lub Garnier Fructis. Kosmetyki drogeryjne występują w wielu wariantach zapachowych oraz różnią się recepturami dostosowanymi do potrzeb konkretnych typów włosów.

Artykuł zewnętrzny.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40054 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-odpowiednio-pielegnowac-wlosy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} throw in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435