Przepis na drożdżówkę dla leniwych

Drożdżówki są z całą pewnością smakołykami uwielbianymi przez wszystkich, zarówno przez młodszych, jak i starszych. Jak się okazuje, po te łakocie niekoniecznie musimy biec do sklepu. Możemy je upiec również samodzielnie, pod warunkiem, iż znajdziemy nieco wolnego czasu oraz odrobinę cierpliwości.

Słodkie bułeczki z jagodami, cynamonem i makiem są wykonywane oczywiście na podstawie ciasta drożdżowego, tak samo jak kruche rogaliki drożdżowe z nadzieniem z sera, dżemem, z marmoladą. Zanim jednak przystąpimy do wykonywania drożdżówek, musimy poznać najważniejsze zasady przygotowywania ciasta drożdżowego, gdyż jak się okazuje, od ciasta zależy bardzo wiele.

A ciasto drożdżowe nie przepada przede wszystkim za przeciągami, za chłodem oraz za pośpiechem. Jeśli więc chcemy przygotować drożdżowe bułeczki, musimy wykazać się cierpliwością. Pamiętajmy również, by wszystkie składniki, z których będziemy wykonywać słodkości powinny posiadać pokojową temperaturę. Wówczas możemy mieć pewność, że wykonane przez nas drożdżówki będą kusiły nie tylko wyjątkowym aromatem, ale także niezwykle apetycznym smakiem. Drożdżowe bułeczki można przygotowywać z różnymi nadzieniami. Najczęściej jednak sporządza się drożdżówki z jagodami, z cynamonem oraz z makiem.

Do przygotowania drożdżówek dla leniwych będziemy potrzebować trzy żółtka, świeże drożdże, szklankę mleka, trzy szklanki mleka, masło oraz szczyptę soli. Podobnie przygotowuje się ciasto drożdżowe z kruszoną i powidłami. Na początku musimy wykonać rozczyn, mieszając drobno pokruszone drożdże z podgrzanym mlekiem. Żółtka rozcieramy z cukrem na puszystą masę, po czym dodajemy do nich trzy szklanki mąki, zaczyn oraz odrobinę soli. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy.

Jeśli nie chcemy tracić czasu na wyrabianie ciasta, wówczas być może zainteresuje nas przepis na prosty placek drożdżowy bez wyrabiania. W ten sposób także można przygotować ciasto, z którego wykonamy nasze drożdżówki. Nie zapomnijmy także o przygotowaniu składników na nadzienie. Jeśli wykonujemy jagodzianki, wówczas do sporządzenia nadzienia będziemy potrzebować jagody, cukier oraz bułkę tartą. W przypadku wykonywania drożdżówek z makiem, potrzebna nam natomiast będzie paczka maku, cukier, bakalie, łyżeczka miodu, odrobina cynamonu oraz łyżka miękkiego masła.

Kiedy ciasto wyrośnie wówczas możemy uformować z niego długi wałek, z którego wydzielimy mniejsze części. Formujemy z nich placki, nakładamy nadzienie i zlepiamy w kulki. Pieczemy w piekarniku przez około trzydzieści minut.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40423 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/przepis-na-drozdzowke-dla-leniwych/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thro in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435