Pomysł na dietetycznego schabowego

chudy schabowyNiezwykle modne liczenie kalorii dopadło także typowo polskie dania. Co zatem zrobić, aby nie rezygnować z tradycyjnego schabowego czy mielonego, ale równocześnie nie serwować sobie wyrzutów sumienia z racji tego, że nie dbamy o swoje zdrowie i nie zwracamy uwagę na to co jemy. Każdy z nas doskonale wie, że przygotowując kotleta schabowego, który miałby stać się daniem dietetycznym należy pozbyć się wszelkiego zbędnego tłuszczu. A zatem warto zacząć od procesu smażenia, który to nie powinien być już smażeniem. Na co zatem należy się zdecydować?

Mamy kilka możliwości albo wykorzystamy patelnie teflonowe, które nie wymagają używania tłuszczu, ewentualnie można przyrządzić nasze danie w piekarniku lub na grillu. Jak widać możliwości jest bardzo wiele. Należy się zatem zastanowić w jaki inny sposób „odchudzić” tradycyjnego schabowego.

Drugim elementem z jakim należy się rozprawić jest tak uwielbiana przez wielu z nas panierka. Muszę niestety stwierdzić ze stanowczością, że przygotowując dietetycznego kotleta schabowego musimy pożegnać się z tradycyjną panierką, która z dietetycznym daniem niewiele ma wspólnego. Pozbywając się raz na zawsze panierki nie zostajemy osamotnieni, ponieważ możemy wykończyć nasze pyszne danie na dwa sposoby. Po pierwsze, gdy zależy nam na bardzo drastycznej wersji light, używamy tylko ziół i innych przypraw, dzięki którym możemy nadać odpowiedni charakter przygotowywanym kotletom schabowym. Innym rozwiązaniem jest użycie „alternatywnej” panierki do kotletów. Jak ją w takim razie stworzyć? Nie ma nic prostszego, wystarczy, że dodamy do naszego dania płatki kukurydziane, orzechy, wiórki kokosowe, sezam, migdały, z których to stworzymy dietetyczną i niezwykle smaczną panierkę. A teraz odrobinę teorii, która zapewne przekona tych jeszcze nieprzekonanych:
100g kotleta schabowego w tradycyjnej panierce to 353kcal
100g kotlet schabowy w ziołach lub w „alternatywnej” panierce to ok. 220kcal.
Myślę, że te liczy sprawią, że każdy zastanowi się zanim przygotuje do swojego schabowego tradycyjną panierkę, która nie wnosi do dania żadnych wartości odżywczych.

(Visited 1 times, 42 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40443 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pomysl-na-dietetycznego-schabowego/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thro in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435