Omlet Dukana

Obecnie wiele osób, w trosce o swoją własną sylwetkę, decyduje się przejść na dietę. Spośród wielu diet odchudzających za jedną z popularniejszych możemy uznać słynną dietę Dukana, która została opracowana przez francuskiego specjalistę.

Dieta ta opiera się na szeregu konkretnych założeń, a co więcej, możemy nawet znaleźć przepisy na dania, które mogą być spożywane w czasie takiej kuracji odchudzającej.

Jednym z takich dań jest chociażby omlet Dukana, danie proste oraz w miarę szybkie do przyrządzenia, gdyż jego przygotowanie zajmuje zaledwie kilka chwil.

Omlet jest dość powszechnie znanym daniem, dlatego osoby przebywające na diecie, również mogą sięgać po tą potrawę, chociaż najważniejsze jest to, aby pamiętać, że danie to powinno być niskokaloryczne. Wysokokaloryczne omlety przygotowane są najczęściej na bazie śmietany, a tego produktu powinniśmy się wystrzegać, jeśli zależy nam na zgrabnej oraz szczupłej sylwetce. Niskokaloryczne omlety można natomiast przygotować na bazie mleka bądź wody, dlatego odstawiając śmietanę, zastąpmy ją właśnie tymi lekkostrawnymi substancjami.

Omlet Dukana jest prosty w przygotowaniu i bardzo często nazywany jest także omletem z szynką. Może stanowić doskonałe, smaczne oraz pożywne śniadanie, aczkolwiek możemy go zajadać również i na podwieczorek czy nawet na kolację.

Aby przygotować omlet Dukana potrzebne nam będą trzy jajka, pięćdziesiąt gramów chudej szynki, na przykład drobiowej, pół małej cebuli, pół natki pietruszki oraz mleko (bądź jogurt). Jajka należy starannie zmieszać wraz z mlekiem, można do smaku doprawić solą bądź pieprzem. Szynkę wraz z cebulą drobno posiekać i wrzucić na patelnię. W wersji mniej kalorycznej smalec zastąpmy znacznie zdrowszą oliwą z oliwek, na niej także możemy smażyć omlety.

Kiedy szynka z cebulą się już zarumienią, wówczas na patelnię wlewamy przygotowaną wcześniej masę jajeczną. Gdy jajko się zetknie, można danie ściągnąć z patelni. Podawać z odrobiną zieleniny. Dodatkowo warto dodać do omletu żółty ser. Taki omlet Dukana jest omletem lekkostrawnym oraz niskokalorycznym, więc mogą go bez obaw jeść osoby, które właśnie przebywają na diecie odchudzającej.

Jak się okazuje, omlet Dukana można również przygotować na słodko, więc jeśli raz na jakiś czas chcemy sprawić sobie chwilę relaksu ze smacznym deserem, możemy także pokusić się o przygotowanie omletu z dodatkiem jabłka, karmelu bądź marmolady.

(Visited 1 times, 6 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40978 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/omlet-dukana/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435