Jak zwalczyć ból głowy bez tabletek?

sposob-na-bolNajprostszym sposobem na zwalczenie bólu jest tabletka. Nie jest to jednak metoda ani zdrowa, ani polecana do częstego stosowania. Zanim więc znów sięgniesz do torebki po cudowną pigułkę, będącą “lekiem na całe zło” lepiej skorzystaj z innych sposobów walki z bólem.

Dobry sposób na redukcję dolegliwości to taki, który nie tylko łagodzi ból, ale także poprawia naszą jakość życia. Jest to niemożliwe do osiągnięcia przy używaniu samych tabletek przeciwbólowych. Wystarczy spojrzeć na ulotkę dołączoną do opakowania i długą listę skutków ubocznych, jakie zażywanie tychże leków może spowodować.Doraźne farmaceutyki są skuteczne, jeśli stosujemy je tylko do czasu do czasu, doraźnie. Nie wchodzą więc w rachubę, kiedy chorujemy przewlekle, np. na przewlekły napięciowy ból głowy. Leki przeciwbólowe nie działają także wtedy, gdy mamy do czynienia z częstymi napadami bólu. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej pacjentów szuka alternatywnych działań umożliwiających im normalne funkcjonowanie.

Zmiana diety

Nie chodzi tutaj o rygorystyczne odchudzanie. Bynajmniej. Powinniśmy natomiast wprowadzić do swojej codzienności higieniczny styl odżywania. Zrezygnujemy albo przynajmniej zmniejszmy stosowanie używek, nie zapominajmy o piciu dużych ilości wody, zrezygnujemy z fast foodów. Przekąski typu chipsy, ciastka, słone paluszki zastąpmy ziarnami dyni, pestkami słonecznika, suszonymi warzywami, świeżymi owocami.

Rezygnacja ze złych nawyków

Wspomniane wyżej używki – koniec z papierosami i częstymi mocno zakrapianymi imprezami. Warto ograniczyć kawę, która nie jest zalecana szczególnie w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia. Nie zapominajmy o wysypianiu się.

Tajniki chińskiej medycyny

Na pewno nie zaszkodzi skorzystać z nauk chińskiej medycyny. Warto wypróbować mieszanki ziołowe, leki homeopatyczne, leczenie uzdrowiskowe. Dobrą opinią cieszą się preparaty kojące nerwy, np. waleriana, melisa, wyciąg z kozłka lekarskiego. Z medycyny chińskiej możemy zastosować akupunkturę i akupresurę. Właściwości przeciwbólowe mają również olejki eteryczne.

Ruch to zdrowie

Dokuczliwy ból głowy często pojawia się po całym dniu spędzonym w pracy, przed komputerem i stertą papierów. Czasami wystarczy choćby krótki spacer, by poczuć się lepiej. Jednak najlepiej jeśli wprowadzimy do swojego życia super zdrowy nawyk regularnego uprawiania sportu. To naprawdę może wiele zdziałać!

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40150 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-zwalczyc-bol-glowy-bez-tabletek/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thr in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435