Jak wygląda wegetariański sylwester?

wegetariańskie menuWegetarianizm to styl życia, w którym człowiek unika jakichkolwiek potraw mięsnych. Dlaczego ludzie decydują się na praktykowanie wegetarianizmu? Z przyczyn ideologicznych, moralnych, zdrowotnych, ekologicznych, nawet ekonomicznych. Ogólnie jednak przyjmuje się, że wegetarianizm (choć miewa różne odmiany) to zbiór pewnej ilości diet, które w różnych stopniu ograniczają spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Sylwester wegetariański dla wielu osób może wydawać się abstrakcyjny, wręcz dziwny, ale są to często świetne zabawy i imprezy.

Na czym polega i jakie są oferty sylwestrowych imprez dla wegetarianów?

Trzeba ze smutkiem przyznać, że w Polsce takie imprezy nie są aż tak popularne jak na Zachodzie, w szczególności w USA. Mimo to, można znaleźć kilka naprawdę świetnych lokali, często są to wegetariańskie knajpki, które organizują nietypowe bale sylwestrowe. Poza restauracjami, które specjalizują się w żywności wegetariańskiej, takie imprezy noworoczne mogą czasami organizować różnego rodzaju instytucje, stowarzyszenia medytacyjne lub związane z jogą, a także zwykłe restauracje, które po prostu chcą zorganizować coś nowego.

Poza tym, że podczas takiej imprezy podawane jest bardzo konkretne jedzenie, to towarzyszą temu także bardzo ciekawe warsztaty. Dlaczego ciekawe? Bo niespotykane na żadnych innych sylwestrach. Dla wielu osób, wegetarianizm to nie tylko sposób żywienia, ale przede wszystkim filozofia życia. Dla takich osób (choć, oczywiście, nie tylko) przeznaczone są niezwykłe wieczory sylwestrowe, podczas których odbywają się warsztaty i zajęcia z:

– tańca hula, czyli hawajskiego tańca o charakterze terapeutycznym,

– movements, czyli praca z ciałem, umysłem i emocjami, oparta na zasadach kinezjologii,

– ayurveda – starożytnej metody leczenia,

– shiatsu – nauka masażu terapeutycznego.

Poza tym, podczas takiego wyjątkowego sylwestra, może pojawić się też nauka gry na bębnach, astrologia, Aikido, wprowadzenie do jakiegoś innego typu masażu. O północy natomiast, zamiast tradycyjnych fajerwerków, następuje ceremonia pożegnania starego i powitania nowego roku.

Można także znaleźć oferty, które bardziej przypominają tradycyjną imprezę sylwestrową, z tym, że w ofercie dań nie ma potraw mięsnych. Czasami może także nie być alkoholu, dlatego warto na to zwracać uwagę.

(Visited 21 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40959 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-wyglada-wegetarianski-sylwester/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thr in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435