Jak przeżyć Wielkanoc na diecie?

dietetyczne potrawy wielkanocneStół ugina się od pyszności, w całym domu pachnie smakołykami, aż człowiek staje się głodny, nawet jeśli przed chwilą skończył jeść. Zwłaszcza, jeśli skończył jeść posiłek dietetyczny, bo z powodu choroby albo chęci poprawy sylwetki jest na diecie.

Trzeba mieć naprawdę silną wolę, żeby patrząc na delektujących się wielkanocnymi przysmakami członków rodziny nie ulec pokusie i nie przyłączyć się do ucztowania. Czy dieta oznacza jednak, że w ogóle nie wolno spróbować świątecznych potraw?

Zdecydowanie nie! Wystarczy trochę zdrowego rozsądku i zastosowania się do prostych rad, aby i nas nie ominęły świąteczne frykasy. No, najwyżej w trochę zmienionej formie.
To, że ktoś jest na diecie może oznaczać, że nie wolno mu jeść określonych potraw, na przykład smażonych, bo ma problem z przewodem pokarmowym. Natomiast w przypadku cukrzycy dieta wyklucza dania z dużą zawartością tłuszczu i cukru. Po pierwsze zatem należy zastąpić tłuste potrawy ich mniej kalorycznymi odpowiednikami. Koniecznie trzeba zrezygnować z białej kiełbasy smażonej z cebulą i zastąpić smażenie duszeniem, jeśli oczywiście cebula jako taka nam nie szkodzi.

Jeżeli przygotujemy kiełbasę samodzielnie w domu, będziemy mieli wpływ na to, jakie mięso, chudsze czy tłuściejsze, będzie jej składnikiem. Z kolei jajka w skorupkach lepiej zapiec w piecu niż smażyć na patelni. Dobrze jest wybrać farsz ze śmietaną i zastąpić ją niskokalorycznym jogurtem. Miłośnikom zimnych nóżek radzimy przygotować galaretkę na bazie mięsa drobiowego, które jest znacznie bardziej dietetyczne od wieprzowego, a odpowiednio przyprawione będzie dla niego znakomitą alternatywą. Jeżeli zachowamy umiar, to nawet złamanie zakazu nie będzie końcem świata. Rezygnując z wielkanocnego mazurka, bo to jednak bardzo słodki i kaloryczny przysmak, możemy skusić się na małą porcję innych, mniej rujnujących dietę wypieków, jak choćby babka wielkanocna czy sernik.

Trudniej i jednocześnie łatwiej mają osoby, które trzymają dietę ze względu na chęć zrzucenia zbędnych kilogramów. Trudniej, bo bez zakazu lekarza pokusa sięgnięcia po świąteczne pyszności staje się wprost nieodparta. Łatwiej, bo nie wisi nad nimi groźba konsekwencji zdrowotnych, kiedy już tej pokusie ulegną. Tak czy siak, motywacją do stanowczego „nie!” powinna być myśl o wymarzonej wadze i sylwetce. Już przed Świętami można sobie ustalić, co i ile zjemy i jak pozbędziemy się dodatkowych kalorii. Na przykład zamiast rodzinnego oglądania telewizji pójdźmy po obiedzie na długi spacer. Zdecydujmy także, co najbardziej lubimy a bez czego będziemy mogli się obejść. Przykładowo, zamiast kulebiaka jako dodatek do żuru wybierzmy jajko. Poinformujmy rodzinę, że zależy nam na realizacji zamierzonego celu i nie chcemy być częstowani i namawiani do spróbowania kolejnych Wielkanocnych potraw.

Na utrzymanie diety w czasie Świąt pomysłów jest bardzo dużo, ale zrealizować choćby jeden z nich to dla każdego łasucha prawdziwe wyzwanie.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41059 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-przez%CC%87yc%CC%81-wielkanoc-na-diecie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {mai in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435