Ile kalorii ma jajecznica?

Z pewnością wielu z nas chętnie jada na śniadanie smaczną i pożywną jajecznicę lub omlet ze śmietaną i pomidorami. Jednakże czy zdajemy sobie sprawę, jak spożywanie potraw z jajek wpływa na nasz organizm?

Jak się okazuje w świetle najnowszych badań, regularne jedzenie jajecznicy z kurzych jaj znacznie zmniejsza uczucie głodu oraz pomaga skutecznie zredukować kalorie, spożywane w ciągu dnia w innych pokarmach. Z tego też powodu omlety i dania jajeczne powinny jeść osoby dbające o linię i zgrabną sylwetkę.

Osoby, pragnące skutecznie zrzucić zbędne kilogramy powinny więc jadać na pierwsze śniadanie jajecznicę z dwóch lub trzech jajek z jasnym bądź tostowym pieczywem. Potrawa ta bowiem jest bogata w białko, zapewniające naszym komórkom szybką odbudowę i regenerację. Jeśli ponadto zdecydują się Państwo na samodzielne przygotowywanie jajecznicy na parze, dodatkowo ograniczycie ilość spożywanego tłuszczu, czyli tym samym lepiej zadbacie o zdrowie i ładną figurę.

Osoby badane przez naukowców po zjedzeniu na śniadanie pożywnej jajecznicy znacznie dłużej odczuwały uczucie sytości, tym samym ograniczając jedzenie kolejnych posiłków i redukując spożywanie kalorycznych przekąsek. Co więcej, regularne jedzenie potraw jajecznych, przyrządzanych przy minimalnej obecności roślinnych lub zwierzęcych tłuszczów pomaga utrzymać dietę. Większość osób badanych było także w stanie zrzucić około 60-65% zbędnej masy ciała. Ponadto osoby te wykazywały się większą energią w porównaniu z pacjentami, którym podawano na śniadanie wyłącznie potrawy bogate w węglowodany.

Dodajmy jeszcze, iż średnio w 100 gramach przygotowywanej w domu jajecznicy znajdzie się około 200 kcal. Oczywiście, jeśli przygotujecie ją Państwo na maśle, oleju lub oliwie z oliwek, potrawa okaże się bardziej kaloryczna oraz bogata w niezdrowy cholesterol. Osobom przebywającym na diecie i pragnącym zrzucić zbędne kilogramy polecamy więc wykonywanie jajecznicy i omletów bez mąki, śmietany i innych, tłustych czy ciężkostrawnych dodatków.

Ze swej strony polecamy więc robienie jajecznicy na parze, w sposób niezwykle dietetyczny. Podczas odchudzania nie powinno się również zbytnio solić potraw, ponieważ sól na długo zatrzymuje w organizmie wodę, nie pozwalając na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i obniżenie wagi. Zdecydowanie korzystniej do jajecznicy dodać kilka plastrów pomidora, świeży szczypiorek czy zioła prowansalskie, które przyspieszają i usprawniają metabolizm, przyspieszając i uskuteczniając proces odchudzania.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40397 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/ile-kalorii-ma-jajecznica/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435