Dlaczego warto jeść surówki?

świeże surówkiDługa i mroźna zima na pewno dała się we znaki każdemu, nawet najbardziej odpornemu na niskie temperatury człowiekowi. Aby zregenerować siły i uzupełnić zasoby energii, część osób po przyjściu do ciepłego domu, raczy się wysokokalorycznymi daniami, które mają nas rozgrzać. Niestety dostarczając dużej liczby węglowodanów i kalorii zarazem, możemy doprowadzić do tego, że po zimie okaże się, że przybyło nam kilka nadprogramowych kilogramów, które później trudno zrzucić.

Na szczęście chłodne i pochmurne dni powoli będą przechodzić do historii, a na niebie pojawi się oczekiwane przez wszystkich słońce. Warto zadbać, żeby wiosna zawitała nie tylko na nasze podwórka, ozdabiając je pięknymi kwiatami i zielenią, ale również do naszej kuchni.

Na talerzach powinny częściej pojawiać się zdrowe wiosenne surówki czy dietetyczne surówki z marchewki, które pomogą nam wrócić do dobrej kondycji.

Pozornie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że warto jeść surówki. Ale tak naprawdę nie wszyscy wiedzą, ile potrzebnych witamin i składników odżywczych można znaleźć w surówkach colesław, z kapusty białej, czerwonej, kiszonej czy też smacznej surówce z kapusty pekińskiej. Jeśli ktoś nie lubi spędzać długich godzin na przyrządzaniu posiłków, to bez problemu może przyrządzić idealną do ziemniaków, pyszną mizerię z ogórków, łatwe surówki z pora, albo szybką surówkę z sałaty, cykorii. Warzywa te kupić można w supermarketach w bardzo przystępnych cenach, więc nie narażamy się na wysokie koszty.

Dorośli na pewno docenią smak surówek z pomidorami, papryką, selerem czy sałatą, zaś dla młodszych i starszych dzieci idealne będą słodkie surówki owocowe, które z powodzeniem zastąpią kaloryczne i niezdrowe batony, cukierki czy ciastka. Warto na wiosnę zadbać o to, aby na naszym talerzu pojawiły się surówki, świeże warzywa i owoce, gdyż dzięki nim zregenerujemy siły i będziemy mieć więcej energii do aktywnego przeżywania każdego wiosennego dnia.

Poza tym, codziennie zbliża się do nas lato, kiedy to każdy chce pochwalić się nienaganną figurą czy zdrowymi włosami, cerą i paznokciami.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40581 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/dlaczego-warto-jesc-surowki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435