Dieta wysokokaloryczna na przytycie – przykładowy jadłospis

co-jesc-zeby-przytycChociaż największą popularnością wydają się cieszyć przede wszystkim diety odchudzające, to obok nich coraz częściej możemy znaleźć diety na przytycie. Takie diety są adresowane przede wszystkim do osób szczupłych, które chcą przytyć chociażby kilka kilogramów. Zasady diety na przytycie wydają się być dość proste, ale trzeba wiedzieć, że takie kuracje nie polegają tylko i wyłącznie na spożywaniu jak największej ilości słodyczy.

Dieta na przytycie na ogół jest dietą wysokokaloryczną i polega na dostarczaniu do organizmu około trzech tysięcy kalorii dziennie.

Jednym z założeń diety wysokokalorycznej jest spożywanie czterech – pięciu posiłków wciągu dnia w odstępie około trzech godzin. Takie rozłożenie pokarmów wydaje się być korzystne przede wszystkim dla organizmu, który może wchłonąć poszczególne składniki bądź je strawić. Także diety dla mężczyzn polegają na systematycznym dostarczaniu energii. Takie założenie dotyczy też diet dla osób pracujących w biurze bądź fizycznie. W diecie wysokokalorycznej głównym źródłem kalorii powinny być węglowodany złożone. Związki te znajdziemy między innymi w kaszach, ryżu, ziemniakach oraz w pełnoziarnistym pieczywie. Dieta na przytycie opiera się także na białku.
Przykładowy jadłospis diety wysokokalorycznej może wyglądać następująco:

Dzień 1:

– śniadanie – omlet z jajek z groszkiem i wędliną,
– obiad – zupa pieczarkowa, mintaj smażony w panierce z ryżem i surówką,
– podwieczorek – budyń waniliowy na mleku oraz szklanka soku pomarańczowego,
– kolacja – ryż z mięsem i warzywami.

Dzień 2:

– śniadanie – dwa tosty z serem żółtym i szklanka soku pomarańczowego,
– obiad – zupa ogórkowa z ryżem, makaron pełnoziarnisty z mięsem i papryką,
– podwieczorek – naleśnik z bitą śmietaną i dżemem,
– kolacja – miseczka płatków kukurydzianych zalanych mlekiem.

Dzień 3:

– śniadanie – dwie bułki kajzerki z pomidorem i szynką, herbata z cukrem,
– obiad – zupa serowa z grzankami, makaron z sosem pomidorowym i mięsem mielonym,
– podwieczorek – serek homogenizowany, mały banan i łyżka orzechów włoskich,
– kolacja – placki ziemniaczane zapiekane z serem żółtym.

Dieta wysokokaloryczna jest dietą do stosowania tymczasowego. Oznacza to, że po uzyskaniu zadowalającej masy ciała należy obniżyć kaloryczność jadłospisu. Przez cały czas przebywania na diecie wysokokalorycznej należy stosować zasady racjonalnego odżywiania się, a więc sięgać po świeże warzywa i owoce, wystrzegając się słodkich napojów gazowanych, chipsów, słodyczy oraz tłustych i niezdrowych posiłków.

(Visited 1 times, 20 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40934 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/dieta-wysokokaloryczna-na-przytycie-przykladowy-jadlospis/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_ in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435