Dieta rowerzysty

dieta na rowerWłaściwa dieta jest bardzo ważna dla rowerzysty. Najważniejszym posiłkiem w diecie rowerzysty jest śniadanie. Jest to podstawowy posiłek o z którego rowerzysta czerpie energię na cały dzień. Powinno ono być obfite w węglowodany, które dostarczają mnóstwo energii. Najlepszym posiłkiem śniadaniowym jest mussli z bananami, rodzynkami lub siemieniem lnianym. Kolejnym idealnym posiłkiem jest zupa z makaronem, ale musi być al dente, gdyż nie może się rozgotować. Rozgotowany makaron spożywany jest równy spożywaniu łyżek białego cukru. W czasie przemiany materii spalamy 65 kcal w ciągu godziny, nawet podczas snu, więc odpowiednio dobrane danie uzupełni zapasy energii, która została spalona. Posiłek ten należy skonsumować na 4 godziny przed planowanym wysiłkiem.
Warto przygotować również drugie śniadanie, gdyż jest to główne paliwo dla naszych mięśni składające się z węglowodanów prostych. Powinna być to kanapka z dżemem lub miodem, ewentualnie banany lub kanapki z pomidorem, ponieważ pomidory zawierają dużo potasu i sodu. Pierwiastki te bardzo szybko tracimy z potem podczas jazdy rowerem, więc należy je na bieżąco uzupełniać. Podczas przejażdżki na rowerze należy spożywać określoną ilość płynów, by mieć gdzie ją przechowywać, koniecznie trzeba nabyć odpowiednie akcesoria do rowera.  Zasadą jest, że powinno spożywać się pól litra płynu na każdą godzinę jazdy. Jeżeli dochodzi do sytuacji, że pora obiadowa wypada nam w trasie, więc należy zjeść na krótkim postoju kanapki lub dojrzałe banany. Korzystając z postoju dłuższego należy zjeść danie zawierające rybę lub drów w odpowiedniej ilości.
Kiedy dotrzemy do zamierzonego celu warto wówczas posilić się, uzupełniając zapasy energii. Należy spożyć węglowodany złożone takie jak: ryż, ziemniaki oraz odpowiednie ilości białka, które jest niezbędna dla odbudowy mięśni nadwyrężonych podczas jazdy, szczególnie jeżli jest to jazda po trudniejszym terenie na rowerze trekingowym. Posiłek ten można potraktować, jako obiadokolację. Należy go zjeść w ciągu godziny od zakończenia jazdy. Jeżeli wyprawa była naprawdę wyczerpująca, a niebawem czeka nas następna należy spożyć komponowaną odżywkę dla sportowców w płynie. Jest to mieszanka węglowodanów i białek, ale zazwyczaj wystarczy nam sok owocowy pół litrowy i dojrzały banan.

Nie należy również z dietą przesadzać ważne jest, aby posiłki były zbilansowane. Uzupełnianie płynów jest czasami ważniejsze od jedzenia, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Należy wypijać odpowiednie ilości płynów w odpowiednich porach, aby nie doprowadzić do kłopotów z naszym organizmem, zwłaszcza wówczas, gdy często jeździmy na rowerze po mieście.

(Visited 1 times, 5 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40959 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/dieta-rowerzysty/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435