Dieta podczas menstruacji

menstruacja-a-dietaMiesiączka zwykle nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Obfite krwawienia, bolesne menstruacje to przypadłości wielu pań. Radzą sobie z nimi stosują swoje wypróbowane metody. Sposobów domowych na bóle miesiączkowe jest wiele. Każda kobieta stosuje to co jej najbardziej pomaga. W szczególności idą w ruch tabletki przeciwbólowe, ale okłady ciepłe i joga także bywają pomocne. Czy coś jeszcze można zrobić by ulżyć sobie w ciągu tych kilku dni? Na pewno warto zaangażować swojego partnera. Jego pomoc i wsparcie psychiczne mogą działać cuda. Nie należy się irytować czy też tworzyć ze swojej fizyczności tabu, rozmowa z partnerem o miesiączce to bardzo dobre wyjście. On lepiej zrozumie to co przeżywa jego ukochana kobieta, a może nawet przestanie ją traktować jak kłującego jeża, kiedy zaczyna się denerwować w ramach napięcia przedmiesiączkowego.

Nie możemy też zapominać o właściwej diecie w trakcie okresu. Zdecydowanie odradza się spożywanie alkoholu, on podrażnia, może nawet wywołać krwotok, poprzez rozrzedzenie krwi. Picie alkoholu w trakcie miesiączki nasila odczucia bólowe i inne dolegliwości jak choćby migrenowy ból głowy. Niezależnie od tego czy jest to pierwsza miesiączka po porodzie czy też kolejny normalny okres dbamy o właściwą dietę. Okazuje się, że niskotłuszczowe produkty jedzone w tym czasie pomagają zmniejszać odczucia związane ze zbliżającym się okresem. Nawet sugeruje się zmniejszenie ilości pokarmów mięsnych w diecie. Niskotłuszczowe dania wywołują spadek poziomu estrogenu, który jest odpowiedzialny za zmiany w macicy, w tym także za jej bolesne w skutkach skurcze.

Zdrowe odżywanie na co dzień znacznie ułatwi sprawę, bowiem zaleca się stosować brązowy ryż, pełnoziarniste makarony oraz pieczywa. Jedzmy przed okresem i w jego trakcie dużo warzyw zielonych jak szpinak i brokuły, zawierają one składniki odpowiedzialne za tworzenie się czerwonych krwinek. Co podczas krwawień miesiączkowych jest szczególnie ważne, to to, by nie doszło do anemii. Ogólnie warzywa są bardzo polecane, szczególnie marchew, fasola, soczewica. Czekolada jest jak najbardziej wskazana, ale wybierajmy tę gorzką – ona zawiera najwięcej magnezu i poprawi samopoczucie, a przy tym zawiera mniej tłuszczu niż czekolada mleczna. Unikamy takich smakołyków jak chipsy, mięsa smażone w głębokim tłuszczu, pączki, duże ilości ciastek ze słodkimi masami – odpadają, choć ma się na nie tak wielką ochotę. Lepiej sięgać po sezamki z ziarnami, bez dodatków taki wybór będzie o wiele lepszy jeśli chodzi o słodkości i na dodatek nie utyjemy podczas okresu. Tłuste jedzenie może powodować biegunki podobnie jak owoce typu pomarańcze, kiwi, winogrono- zastąpmy je jabłkami, bananami oraz jogurtami z dodatkiem owoców jak morela czy brzoskwinia.

(Visited 1 times, 3 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40713 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/dieta-podczas-menstruacji/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435