Dieta antycellulitowa

jak się pozbyć cellulituTym, co najbardziej niekorzystnie wpływać może na atrakcyjny wygląd kobiecego ciała, niezależnie od tuszy i wieku, są nieestetyczne nierówności i grudki tłuszczu na powierzchni naszego ciała, przypominające powierzchnię skórki pomarańczy. Problem ten, ze względu na specyficzną budowę kobiecego ciała, większą zawartość tkanki tłuszczowej oraz częste zaburzenia hormonalne, właściwy jest niestety przede wszystkim paniom. Chociaż obecnie, ze względu na zmiany stylu życia, częste spożywanie niezdrowej, przetworzonej żywności i marginalizowanie roli aktywności fizycznej cellulit atakuje także mężczyzn oraz dzieci. Objęte nieestetycznymi zmianami skórnymi uda, pośladki, brzuch, nie dość, że powodują wstyd przed odkryciem tych partii ciała w upalne dni, to pozostawione samym sobie mogą przerodzić się w poważniejsze i ciężkie do wyeliminowania, twarde i bolące zmiany skórne. Jak z tym problemem walczyć?
Nie można czekać na pojawienie się nawet pierwszych oznak lipodystrofii, walkę o zdrowe i jędrne ciało należy rozpocząć od razu. Pierwszym i fundamentalnym etapem jest zmiana nawyków żywieniowych. Ciężkostrawne i mocno solone posiłki najlepiej zastąpić lekkostrawną dietą na cellulit, bogatą w błonnik, tłuszcze roślinne i białka. Posiłki najlepiej spożywać w małych ilościach ok. 5 razy dziennie i wypijać przy tym 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej, która pozwala organizmowi na naturalne pozbywanie się toksyn. Dietę warto wzbogacić o warzywa i owoce, szczególnie te z dużą zawartością witaminy C, która odpowiedzialna za budowę kolagenu jest naturalnym wrogiem cellulitu. Ograniczyć należy picie mocnej kawy i herbaty, które sprzyjają odkładaniu się guzkowatych fałdów tłuszczu pod skórą.
Chociaż kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele preparatów i zabiegów, obiecujących uzyskanie pięknego i gładkiego ciała, to nic nie odbywa się natychmiastowo. Cellulit jest bowiem schorzeniem, którego nie da się pozbyć raz na zawsze, a nawet zredukowany może w każdej chwili powrócić. Dlatego tak ważna w walce z pomarańczową skórką jest regularna aktywność fizyczna na cellulit. Pamiętać należy, że najlepsze efekty uzyskamy ćwicząc 2-3 razy tygodniowo po ok. 40-50, gdyż dopiero po tym czasie rozpoczyna się spalanie niechcianych tłuszczów z naszego ciała. Najlepsze do walki z pomarańczowym intruzem na naszej skórze są angażujące różne partie mięśni ćwiczenia aerobowe, jogging, lub pływanie.
Dopiero zmiana diety i aktywność fizyczna gwarantują efektywność pozostałych zabiegów pielęgnacyjnych, jakim dla najlepszych rezultatów codziennie poddawać należy ciało.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41093 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/dieta-antycellulitowa/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435