Czy peeling jest dobry dla mojej skóry?

Czy peeling jest dobry dla mojej skóry?Wykonywanie peelingu ma na celu usunięcie obumarłego naskórka, czyli przyspieszenie tak zwanego złuszczania się skóry. Jest to proces zupełnie naturalny. Stare komórki skóry migrują na jej powierzchnię, gdzie obumierają i są zastępowane przez nowe. Taka “wymiana skóry” ma miejsce co niepełny miesiąc. Jednak nie wszędzie przebiega ona równomiernie, stąd potrzeba stosowania peelingu, takiego jak na przykład peeling do twarzy L’Oreal.

Złuszczanie skóry przy pomocy tego typu kosmetyków niesie ze sobą jeszcze kilka pozytywnych skutków. Poza tym, że peeling usunie martwy naskórek, oczyści i odżywi skórę, uczyni ją bardziej podatną na składniki odżywcze zawarte w innych stosowanych preparatach. Używanie peelingu niesie ze sobą także korzyść w postaci zmatowienia skóry i ujednolicenia jej kolorytu. Ponadto regularne stosowanie tego typu kosmetyku to także masaż, który pobudza mikrokrążenie i opóźnia starzenie się skóry.

Lista korzyści, jakie niesie ze sobą używanie peelingu, jest więc całkiem długa. Pozostaje pytanie, jak często go stosować?

Jak często używać peelingu?

Zdania są podzielone. Producenci z reguły zalecają wykonywanie peelingu dwa lub trzy razy w tygodniu. Dla przykładu: peeling do twarzy L’Oreal powinno się stosować trzykrotnie w ciągu tygodnia. Generalnie jednak częstotliwość wykorzystywania tego typu kosmetyku w pielęgnacji powinno się uzależnić od kondycji swojej skóry. Im grubsza, tym lepiej będzie go znosić. W związku z tym niektórzy zalecają w takim przypadku nawet codzienny peeling twarzy. Skóra wrażliwa, naczynkowa, nie powinna być nim traktowana zbyt często, gdyż może prowadzić to do nadmiernych podrażnień.

Peeling do twarzy L’Oreal – Sugar Scrubs

Ten kosmetyk, który znajduje się w ofercie popularnej paryskiej marki, należy do typu scrub (a konkretnie, jak wskazuje nazwa, sugar scrubs). W tym przypadku mamy do czynienia ze specyfikiem, w którym substancją ścierającą są kryształki cukru: białego, odpowiedzialnego za usuwanie martwego naskórka i oczyszczenie, jasnego, wygładzającego powierzchnię skóry, oraz brązowego, który ją odżywi.

Peeling do twarzy L’Oreal występuje w trzech odmianach: oczyszczającej, z nasionami kiwi, olejkami eterycznymi z mięty i trawy cytrynowej, rozświetlającej, z olejami z pestek winogron i monoi oraz proszkiem acai, a także odżywczej z masłem kakaowym, olejem kokosowym i ziarnami kakaowca. Składniki, które zawiera, są pochodzenia w pełni naturalnego.

Peeling powinno się nakładać na oczyszczoną i osuszoną twarz. Następnie zwilżonymi palcami wcierać w skórę do rozpuszczenia cukrów, a na koniec spłukać wodą. Z dnia na dzień powinien być zauważalny efekt wyrównania kolorytu skóry. W ciągu tygodnia Sugar Scrubs powinien ją zmatowić i oczyścić z zaskórników. Warto włączyć ten peeling do twarzy L’Oreal do swojej pielęgnacji. Jego naturalne składniki i delikatna konsystencja nie powinny zaszkodzić skórze, za to odpowiednio ją oczyszczą i odżywią.

Artykuł zewnętrzny.

(Visited 1 times, 4 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40575 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/czy-peeling-jest-dobry-dla-mojej-skory/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435