Czy mleko jest tuczące?

ile-mleko-ma-kaloriiJednym z najpowszechniej znanych produktów nabiałowych jest bez wątpienia mleko. To właśnie mleko stanowi pierwszy pokarm dla niemowlaka i w nim znajduje się wiele cennych składników odżywczych. Kalorie i wartości odżywcze mleka są zależne w głównej mierze od jego rodzaju. Jak się jednak okazuje, w trakcie zrzucania nadprogramowych kilogramów wiele osób świadomie rezygnuje ze spożywania mleka.

Jak się jednak okazuje, mleko wcale nie musi być tuczące!

Wokół mleka narosło wiele mitów, które nie zawsze są prawdziwe. Lista przetworów mlecznych jest bardzo szeroka, więc w trakcie odchudzania wystarczy jedynie sięgać po odpowiednie produkty. Spośród składników pokarmowych zawartych w mleku najwięcej kontrowersji wzbudza tłuszcz, a dokładniej jego skład. Tłuszcz mleka to bowiem około sześćdziesiąt procent kwasów tłuszczowych nasyconych, które mogą przyczyniać się nie tylko do zwiększania tkanki tłuszczowej, ale również mogą mieć wpływ na zwiększenie poziomu złego cholesterolu.

Badania przeprowadzone przez naukowców dowiodły jednak, że nie warto rezygnować z nabiału, także w trakcie odchudzania. To właśnie nabiał może pomóc nam zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, a przy okazji sprawi, że nie stracimy tkanki mięśniowej. Jeśli obawiamy się, że mleko jest tuczące, wówczas najlepiej jest sięgać po mleko o obniżonej zawartości tłuszczu. Trzeba jednak uważnie czytać etykiety podczas wybierania tego rodzaju produktów, aby nie okazało się, że sięgamy po wodę rozcieńczoną mlekiem. Mleko o niskiej zawartości tłuszczu nie tylko pomoże nam schudnąć, ale również będzie stanowił ochronę dla układu kostnego i poprawi kondycję mięśnia sercowego. Najważniejszym składnikiem mleka jest oczywiście wapń i znajduje się on w każdym mleku, bez względu na zawartość tłuszczu. Dlatego wybierając mleko niskotłuszczowe nie musimy obawiać się, że nasz organizm nie otrzyma odpowiedniej dawki wapnia oraz innych ważnych składników mineralnych. Trzeba pamiętać, że mleko to nie tylko wapń, ale również magnez, fosfor, potas oraz witaminy: A, D, E oraz z grupy B.

Zarówno dietetycy, jak i naukowcy zgodnie twierdzą, że w trakcie kuracji odchudzającej warto pić mleko, gdyż w niedużych ilościach nie będzie ono tuczące. Wręcz przeciwnie, może pomóc nam zrzucić zbędną tkankę tłuszczową. Wystarczy zapoznać się z wynikiem pewnego eksperymentu, w trakcie którego kilkadziesiąt osób na diecie odchudzającej piło mleko, a pozostała część nie spożywała nabiału. Po kilku tygodniach okazało się, że to właśnie osoby pijące mleko zrzuciły kilka kilogramów więcej.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40431 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/czy-mleko-jest-tuczace/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435