Co zjeść po treningu fitness?

Aby móc cieszyć się wymarzoną sylwetką oraz doskonałym samopoczuciem podczas indywidualnego treningu fitness, nie można zapominać o określonej diecie, która pomoże nam utrzymać określoną wagę i odpowiednio zadbać o zdrowie.

Celem osiągnięcia doskonałej formy i wysmuklenia sylwetki podczas zajęć i ćwiczeń fitness, należy odpowiednio się odżywiać.

Wbrew powszechnej opinii, należy jeść zarówno przed, jak i po treningu. Bez zbilansowanej i zdrowej diety nie będziemy przecież czerpać należnej satysfakcji z naszych ćwiczeń, a co gorsza – wysiłek okaże się nieefektywny i bardzo męczący, jeśli nie będziemy spożywać posiłków przed i po treningach.

Przed treningiem należy więc zjeść smaczny i zdrowy posiłek. Wolno nam wtedy jeść właściwie wszystko, jednakże dla własnego dobra zrezygnujmy z ciężkostrawnych, tłustych potraw. Tłuszcz obciąża bowiem pracę naszej wątroby i jelit, przez co podczas ćwiczeń jedynie się zmęczymy i prawdopodobnie stracimy również motywację do dalszego treningu. Co więcej, tłuste dania mogą spowodować wystąpienie nieprzyjemnej i bolesnej kolki, co znacznie utrudni nam podjęcie aktywności fizycznej.

Nie powinniśmy również przed treningiem zbytnio się objadać. Korzystniej będzie zjeść mniejszą porcję. W czasie trwania całego treningu unikajmy również alkoholu, powodującego skoki ciśnienia. Zamiast tłustych przekąsek wybierzmy te, które zawierają więcej węglowodanów i białka, potrzebnego do budowy mięśni. Przed ćwiczeniami możemy wiec zjeść banana, ciemne pieczywo z warzywami lub porcję makaronu z twarogiem.

Po około godzinie od zakończenia ćwiczeń fitness również powinniśmy zjeść lekki posiłek. Najlepiej wybierać w tym celu produkty o dużej zawartości białka, a unikać potraw tłustych, chociaż niewielkie ilości tłuszczu z pewnością nie zaszkodzą i wpłyną pozytywnie na regenerację tkanki mięśniowej po wytężonym wysiłku.

Po treningach fitness najlepiej więc zjeść ryby lub mięso drobiowe, najlepiej gotowane. Unikajmy w tym miejscu jednak przesadnego solenia, ponieważ sól zatrzymuje w organizmie nadmiar wody. Dobrym pomysłem na posiłek po ćwiczeniach są również owocowe i jarzynowe sałatki, na przykład z dodatkiem oliwy oraz produkty sojowe. Śmiało możemy również zjeść jajecznice lub musli z jogurtem bądź mlekiem.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 40784 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/co-zjesc-po-treningu-fitnnes/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435