Ból brzucha po smażonym jedzeniu

jedzenie smazone problemy zoladkowo jelitoweBóle w obrębie jamy brzusznej często okazują się sygnałem, wskazującym na pewne kłopoty trawienne lub dolegliwości żołądkowe. Jednakże niektóre niezdiagnozowane i nieleczone objawy mogą doprowadzić do poważnych, często bardzo groźnych dla zdrowia chorób i zaburzeń układu pokarmowego.

Bóle brzucha to częste u osób w każdym wieku dolegliwości, które mogą mieć zarówno podłoże nerwowe jak i chorobowe. Aby móc prawidłowo ocenić ryzyko zachorowania warto wiedzieć, dlaczego brzuch może nas boleć po posiłkach, szczególnie zaś po tłustych i smażonych potrawach mięsnych.

W odróżnieniu od bólów żołądka na czczo, dolegliwości po posiłkach nie sygnalizują braku niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego rozwoju składników odżywczych. W tym przypadku bóle mogą być jednakże związane z niestrawnością. Również zbyt szybkie lub nieregularne jedzenie może powodować ciężkość i uczucie pełności w jamie brzusznej, wzdęcia lub zaparcia.

Warto jednakże zdawać sobie sprawę, iż takie objawy często towarzyszą również chorobie wrzodowej. Powstawanie ran na błonie śluzowej żołądka powoduje silny, cyklicznie powtarzający się ból w nadbrzuszu albo dołku podsercowym. Objawy te występują w około 2-3 godziny po posiłkach, szczególnie zaś po ciężkostrawnych, tłustych i pieczonych lub smażonych potrawach. Dolegliwości mogą nasilać się również po spożyciu dań mocno przyprawionych lub zawierających produkty mleczne.

Po zjedzeniu smażonych i tłustych dań możemy również odczuwać dokuczliwy ból brzucha oraz w klatce piersiowej. Jeśli towarzyszy temu zgaga i bolesne przełykanie, zaś objawy nasilają się jeszcze po wypiciu kawy, alkoholu lub przy pochylaniu, mogą wskazywać na chorobę refluksową przełyku. Zazwyczaj jednak dolegliwości żołądkowe po ciężkostrawnym jedzeniu nie są tak poważne w skutkach.

Aby im zapobiegać warto zdrowo się odżywiać, wprowadzając do diety zróżnicowane produkty bogate w błonnik, węglowodany, białka i witaminy. W problemach trawiennych pomagają również herbaty z mięty, rumianku lub napary z kminku i majeranku. W poważniejszych przypadkach, szczególnie kiedy ból w jamie brzusznej nasila się, należy skonsultować się z lekarzem i wykonać niezbędne badania, które dokładnie wskażą na przyczynę bólu.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41687 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/bol-brzucha-po-smazonym-jedzeniu/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435