8 produktów spożywczych, dzięki którym poprawisz koncentrację

co jesc na problemy z pamieciaNie możesz się skupić? Zapomnij o napojach energetyzujących! Jeśli chcesz wzmocnić koncentrację, wypróbuj poniższe produkty.

Banany

Są nie tylko słodkie i delikatne, ale mogą się również przyczynić do zwiększenia koncentracji. W jednym z badań stwierdzono, że uczniowie, którzy jedli je przed egzaminem, zdali go lepiej w porównaniu z tymi, którzy nie kosztowali bananów. Jak to możliwe? „Owoce mędrców” to skarbnica potasu, niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, nerwów i serca. Są także dobrym źródłem witaminy B6 (pomaga w utrzymaniu zdrowego układu nerwowego).

Szpinak

Zawiera wspomniany wyżej potas i lecytynę, która m.in. wspomaga koncentrację i pamięć. Jest także skarbnicą luteiny, kwasu foliowego i beta-karotenu. Udowodniono, że te składniki odżywcze zapobiegają otępieniu. Jedzenie szpinaku jest polecane przez neurologów!

Orzechy laskowe

Są bogatym źródłem witaminy E. To ważny przeciwutleniacz, który może pomóc zmniejszyć osłabienie pamięci związane z wiekiem. Aby zwiększyć poziom witaminy E w swoim organizmie, możesz także sięgać po migdały czy nasiona słonecznika.

jedzenie na poprawe pamieci

Jajka

Również one uważane są za „lek” na koncentrację. Dlaczego? Zawierają lecytynę oraz – ważne dla pamięci i koncentracji – witaminy z grupy B. To również dobre źródło kwasów z grupy Omega-3, które korzystnie wpływają na pamięć i nastrój.  Jeśli nie masz wysokiego cholesterolu, możesz je jeść nawet codziennie.

Jabłka

Jabłko z wieczora odgoni doktora, może też odgonić problemy z koncentracją. Jabłka zawierają m.in. silny przeciwutleniacz zwany kwercetyną, który wzmacnia pamięć i pomaga w skupieniu. Znajdziesz go przede wszystkim w skórce.

Ciemna czekolada

Zwiększa poziom serotoniny i endorfin, mających wpływ na poprawę koncentracji. Jest również źródłem flawonoidów o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Mogą one także pomóc obniżyć ciśnienie krwi i poprawić przepływ krwi do mózgu i serca. Im ciemniejsza czekolada, tym większe korzyści zdrowotne.

Buraki

Jedz je dla zdrowia mózgu! Buraki wpływają na lepszą pamięć i skupienie. Obok wielu prozdrowotnych składników, zawierają one naturalne azotany, które mogą rozszerzać naczynia krwionośne, zwiększać przepływ krwi do mózgu, poprawiając w ten sposób wydajność psychiczną.

Woda

Naprawdę! Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to szklanka wody. Czy wiesz, że odwodnienie może być przyczyną zmęczenia i spadku koncentracji? Jeśli ugasisz pragnienie kawą lub napojem energetycznym, odwodnisz się jeszcze bardziej. Sięgaj zatem po wodę. Dla lepszego efektu wciśnij do niej trochę cytryny!

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-pamiec-i-koncentracje/

(Visited 1 times, 15 visits today)

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41573 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/8-produktow-spozywczych-dzieki-ktorym-poprawisz-koncentracje/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_acti in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435